Pula - Dom hrvatskih branitelja, od 29.11. do 09.12.2018.

 
09.00
10.00
11.00
12.00
12.30
13.00
15.00
17.00
17.30
18.00
19.00
20.00
21.00
ČET 29.11.
PET 30.11.
SUB 1.12.
NED 2.12.
PON 3.12.
UTO 4.12.
SRI 5.12.
ČET 6.12.
PET 7.12.
SUB 8.12.
NED 9.12.
Kolektivno maštanje i ludovanje
DHB, Plavi salon
09.00

Zdenka Šustić i Luka Vondrak, glumci Umjetničke akademije u Osijeku 

Kolektivno maštanje i ludovanje
DHB, Plavi salon
09.00

Zdenka Šustić i Luka Vondrak, glumci Umjetničke akademije u Osijeku 

Kolektivno maštanje i ludovanje
DHB, Plavi salon
09.00

Zdenka Šustić i Luka Vondrak, glumci Umjetničke akademije u Osijeku 

 

Kolektivno maštanje i ludovanje
DHB, Plavi salon
09.00

Zdenka Šustić i Luka Vondrak, glumci Umjetničke akademije u Osijeku 

Kolektivno maštanje i ludovanje
DHB, Plavi salon
09.00

Zdenka Šustić i Luka Vondrak, glumci Umjetničke akademije u Osijeku 

 

Piknik sa Šunkom
DHB, Plavi salon
10.00

Davor Šunk i knjiga SVEMIRSKI TAKSI (Aljoša Vuković i Davor Šunk, VBZ)

 

Piknik sa Šunkom
DHB, Plavi salon
10.00

Davor Šunk i knjiga NOGOMET ZA PET (Sanja Polak i Darko Kreč, Mozaik knjiga)

 

Piknik sa Šunkom
DHB, Plavi salon
10.00

Davor Šunk i knjiga: TONKA ĆE SUTRA (Jelena Pervan i Vanda Čižmek, Semafora)

 

Piknik sa Šunkom
DHB, Plavi salon
10.00

Davor Šunk i knjiga: VERA U KNJIŽNICI (Davorka Semenić Premec i Vanda Čižmek, Ibis grafika)

 

Piknik sa Šunkom
DHB, Plavi salon
10.00

Davor Šunk i knjiga: KIBIBI I MALI BO (Ana Đokić i Dubravka Kolanović, Knjiga u centru)

 

Wole Soyinka
DHB, Kavana Mozart
11.00

Wole Soyinka

Voditelj: Aljoša Pužar

 

 

Goran Stefanovski
DHB, Kavana Mozart
11.00
Julijana Adamović
DHB, Crveni salon
11.00
Peter Sloterdijk
DHB, Kavana Mozart
11.00
Lars Fr. H. Svendsen
DHB, Kavana Mozart
11.00
Esad Ribić
DHB, Crveni salon
11.00
Mirko Ilić
DHB, Kavana Mozart
11.00

Mirko Ilić

Voditelj: Aljoša Pužar 

 

Tihomir Tikulin – Tico
Ivana Dragičević
DHB, Kavana Mozart
11.00
Krešimir Certić Misch
Žarko Paić
DHB, Kavana Mozart
11.00
Branka Hollingsworth
Rajko Grlić
DHB, Kavana Mozart
11.00
Helena Janečić
Javier Cercas
DHB, Kavana Mozart
11.00
Otvorenje Sajma
DHB
12.00

Otvorenje 24. Sa(n)jam knjige 

Robert Alagjozovski
DHB, Crveni salon
12.00
Mirko Ilić
DHB, Crveni salon
12.00
Rumena Bužarovska
DHB, Crveni salon
12.00
Predrag Ličina
DHB, Crveni salon
12.00
Ivana Dragičević
DHB, Crveni salon
12.00
Lada Furlan Zaborac
DHB, Crveni salon
12.00
TOLERANCIJA (izložba)
DHB, Hol
12.30

TOLERANCIJA (izložba), prema konceptu Mirka Ilića

Okrugli stol: Sloboda i Zlo
DHB, Crveni salon
12.30

Okrugli stolSloboda i Zlo

Sudjeluju: Damir Barbarić, Boris Dežulović, Andrea Matošević i Vladimir Tabašević
Voditelj: Aljoša Pužar

 

Okrugli stol: Nakon slobode
DHB, Crveni salon
12.30

Okrugli stolNakon slobode

Sudjeluju: Elizabeta Šeleva, Dorta Jagić, Mateja Demšič i Biljana Kašić
Voditelj: Aljoša Pužar

 

Express & 24 sata: novine u kojima stanuje književnost
DHB, Kavana Mozart
12.30

Express & 24 sata:  
novine u kojima stanuje književnost

Sudjeluju: Goran Gavranović, Igor Vikić, Boris Rašeta i Emir Imamović Pirke

 

25 godina časopisa Apokalipsa
DHB, Kavana Mozart
12.30

25 godina časopisa Apokalipsa

Sudjeluju: Primož Repar, Žarko Paić, Uroš Milić i Aljoša Pužar

 

Translab Italiano
DHB, Kavana Mozart
12.30

Translab Italiano

Sudjeluju: Snježana Husić, Antonija Radić i Ana Badurina

 

Bertijev program: ljubav na drugi pogled
DHB, Kavana Mozart
12.30

ČETIRI ESEJA O SLOBODI Isaiaha Berlina
PAMFILOS Alberta Goldsteina
KRONIKE Alberta Camusa

Sudjeluju: Nadežda Čačinovič, Tonko Maroević, Zvonko Maković i Aljoša Pužar

 

Dodjela nagrada Libar za vajk i Dr. Ivo Borovečki
DHB, Crveni salon
12.30

Dodjela nagrada Libar za vajk i
Dr. Ivo Borovečki

Session za Predraga Lucića
DHB, Crveni salon
13.00

Session za Predraga Lucića: Amira Medunjanin i Bojan Zulfikarpašić

 

Okrugli stol: Cenzura i autocenzura u knjižnici
DHB, Kavana Mozart
15.00

Okrugli stolCenzura i autocenzura u knjižnici
 

Sudjeluju: Višnja Cej, Ivan Babić, Jasmina Kenda i Vladimir Stojsavljević

Voditeljica: Jasna Kovačević

 

Boris Domagoj Biletić, KNJIŽEVNI PORTRET: Daniel Načinović
DHB, Crveni salon
17.00

Boris Domagoj Biletić (izabrao i sastavio): KNJIŽEVNI PORTRET: Daniel Načinović 
(Istarski ogranak DHK)

Sudjeluju: Daniel Načinović, Boris Domagoj Biletić i Aljoša Pužar

 

Damir Barbarić, PUTOKAZI
DHB, Crveni salon
17.00

Damir BarbarićPUTOKAZI (Matica hrvatska)

Sudjeluju: Damir Barbarić, Dragutin Lučić i Andrea Matošević

 

Borivoj Radaković, HOĆEMO LI SUTRA U KINO
DHB, Crveni salon
17.00

Borivoj RadakovićHOĆEMO LI SUTRA U KINO (VBZ)

Sudjeluju: Borivoj Radaković, Drago Glamuzina, Zoran Simić i Paola Orlić

 

Boris Koroman, SUVREMENA HRV. PROZA I TRANZICIJA
DHB, Crveni salon
17.00

Boris KoromanSUVREMENA HRVATSKA PROZA I TRANZICIJA (Sveučilište Jurja Dobrile u Puli, Hrvatska sveučilišna naklada)

Sudjeluju: Boris Koroman, Danijela Lugarić Vukas i Andrea Matošević

 

ISTRA U DOMOVINSKOM RATU 1991.–1995.
DHB, Crveni salon
17.00

Darko Dukovski, Vedran Dukovski i Dario MatikaISTRA U DOMOVINSKOM RATU 1991.–1995. (Istarski ogranak DHK)

Sudjeluju: Darko Dukovski, Vedran Dukovski, Dario Matika, Boris Domagoj Biletić i Aljoša Pužar

 

Ozren Žunec, COTARDOV SINDROM
DHB, Crveni salon
17.00

Ozren Žunec
COTARDOV SINDROM: didaktično-moralistički kanconijer (Hrvatska sveučilišna naklada)

Sudjeluju: Ozren Žunec, Anita Šikić i Aljoša Pužar

 

Igor Grbić, MRVICE S GOZBE
DHB, Crveni salon
17.00

Igor GrbićMRVICE S GOZBE (Sandorf)

Sudjeluju: Igor Grbić, Ivan Vidak i Dinko Telećan

 

Leonida Kovač, MRĐAN BAJIĆ
DHB, Crveni salon
17.00

Leonida Kovač
MRĐAN BAJIĆ: rasprizorujuće transverzale (Supervizuelna)

Sudjeluju: Leonida Kovač, Mrđan Bajić i Paola Orlić

 

Milan Rakovac (pr.), DAŠA: SPOMENAR
DHB, Crveni salon
17.00

Milan Rakovac
(priredio):
DAŠA: SPOMENAR (Fraktura)

Sudjeluju: Milan Rakovac, Seid Serdarević, Aljoša Pužar i Paola Orlić  

 

Kolektivno maštanje i ludovanje
DHB, Blue Salon
17.30

Zdenka Šustić i Luka Vondrak, glumci Umjetničke akademije u Osijeku 

Kolektivno maštanje i ludovanje
DHB, Plavi salon
17.30

Zdenka Šustić i Luka Vondrak, actors of the Academy of Arts in Osijek

Kolektivno maštanje i ludovanje
DHB, Plavi salon
17.30

Zdenka Šustić i Luka Vondrak, glumci Umjetničke akademije u Osijeku 

Kolektivno maštanje i ludovanje
DHB, Plavi salon
17.30

Zdenka Šustić i Luka Vondrak, glumci Umjetničke akademije u Osijeku 

Kolektivno maštanje i ludovanje
DHB, Plavi salon
17.30

Zdenka Šustić i Luka Vondrak, glumci Umjetničke akademije u Osijeku 

Kolektivno maštanje i ludovanje
DHB, Plavi salon
17.30

Zdenka Šustić i Luka Vondrak, glumci Umjetničke akademije u Osijeku 

 

Kolektivno maštanje i ludovanje
DHB, Plavi salon
17.30

Zdenka Šustić i Luka Vondrak, glumci Umjetničke akademije u Osijeku 

 

Popodne uz sv. Nikolu
DHB, Plavi salon
17.30

Popodne uz sv. Nikolu

Sudjeluju:  sv. Nikola, Baka Librić i glumci iz programa Kolektivno maštanje i ludovanje

 

Kolektivno maštanje i ludovanje
DHB, Plavi salon
17.30

Zdenka Šustić i Luka Vondrak, glumci Umjetničke akademije u Osijeku 

 

Kolektivno maštanje i ludovanje
DHB, Plavi salon
17.30

Zdenka Šustić i Luka Vondrak, glumci Umjetničke akademije u Osijeku 

Kolektivno maštanje i ludovanje
DHB, Plavi salon
17.30

Zdenka Šustić i Luka Vondrak, glumci Umjetničke akademije u Osijeku 

Julijana Adamović, DIVLJE GUSKE
DHB, Crveni salon
18.00

Julijana AdamovićDIVLJE GUSKE (Hena com)

Sudjeluju: Julijana Adamović, Kruno Lokotar i Paola Orlić

 

Eiríkur Örn Norðdahl, ZLO
DHB, Crveni salon
18.00

Eiríkur Örn Norðdahl
ZLO (OceanMore)

Sudjeluju: Eiríkur Örn Norðdahl, Neven Vulić i Andrea Matošević

 

 

Darko Berljak, NEBO PUNO HIMALAJE
DHB, Crveni salon
18.00

Darko BerljakNEBO PUNO HIMALAJE: 35 putovanja u Shangri-La (Libricon)

Sudjeluju: Darko Berljak, Željko Žarak i Tanja Mravak

 

Lars Fr. H. Svendsen, ŠTO JE FILOZOFIJA?
DHB, Crveni salon
18.00

Lars Fr. H. SvendsenŠTO JE FILOZOFIJA?
(TIM press)

Sudjeluju: Lars Fr. H. Svendsen, Dijana Bahtijari, Vladislav Bajac i Andrea Matošević

 

Okrugi stol: Makedonija – Sloboda
DHB, Crveni salon
18.00

Okrugi stol: 
Makedonija – Sloboda

Sudjeluju: Artan Sadiku, Rumena Bužarovska, Elizabeta Šeleva i Lulzim Haziri
Voditelj: Emir Imamović Pirke

 

 

Nikola Madžirov i Dario Marušić, ČEKAMO VJETAR
DHB, Crveni salon
18.00

Nikola Madžirov Dario MarušićČEKAMO VJETAR (poetsko-glazbeni performans)

Sudjeluju: Nikola Madžirov, Dario Marušić, Vladimir Jankovski i Emir Imamović Pirke

 

Lidija Dimkovska
DHB, Crveni salon
18.00

Lidija Dimkovska

Sudjeluju: Lidija Dimkovska, Vladimir Jankovski i Emir Imamović Pirke

 

Friederike Gösweiner, OTUŽNA SLOBODA
DHB, Crveni salon
18.00

Friederike Gösweiner
OTUŽNA SLOBODA 
(Sandorf)

Sudjeluju: Friederike Gösweiner, Ivan Sršen i Paola Orlić

 

Slobodan Tišma, BERNARDIJEVA SOBA
DHB, Crveni salon
18.00

Slobodan Tišma
BERNARDIJEVA SOBA (MeandarMedia)

Sudjeluju: Slobodan Tišma, Vladimir Kopicl, Branko Čegec i Paola Orlić

 

Senko Karuza, FOTOGRAFIJE KRAJA
DHB, Crveni salon
18.00

Senko Karuza
FOTOGRAFIJE KRAJA (MeandarMedija)

Sudjeluju: Senko Karuza, Miroslav Mićanović i Tanja Mravak

 

Wole Soyinka, VRIJEME RASAPA
DHB, Crveni salon
19.00

Wole SoyinkaVRIJEME RASAPA (Sandorf)

Sudjeluju: Wole Soyinka, Ivan Sršen i Andrea Matošević 

 

Priča za laku noć Bake Librić
DHB, Plavi salon
19.00

Gordana Trajković (Baka Librić)

 

Goran Stefanovski, ODISEJ I DRUGE DRAME
DHB, Crveni salon
19.00

Goran StefanovskiODISEJ I DRUGE DRAME (Hrvatska sveučilišna naklada)

Sudjeluju: Goran Stefanovski, Dino Mustafić i Emir Imamović Pirke

 

Priča za laku noć Bake Librić
DHB, Plavi salon
19.00

Gordana Trajković (Grandma Librić)

 

Vittorio Giardino, JONAS FINK: život na čekanju
DHB, Crveni salon
19.00

Vittorio GiardinoJONAS FINK: život na čekanju (Fibra)

Sudjeluju: Vittorio Giardino, Marko Šunjić i Paola Orlić

 

Priča za laku noć Bake Librić
DHB, Plavi salon
19.00

Gordana Trajković (Baka Librić)

 

Predrag Lucić, CERVANTESOV TRG
DHB, Crveni salon
19.00

Predrag Lucić: 
CERVANTESOV TRG: sabrane drame i songovi 
(Jesenski i Turk)

Sudjeluju: Kruno Lokotar, Boris Dežulović, Viktor Ivančić i Dino Mustafić 

 

Priča za laku noć Bake Librić
DHB, Plavi salon
19.00

Gordana Trajković (Baka Librić)

 

Mirko Ilić i Steven Heller, HEAD TO TOE
DHB, Crveni salon
19.00

Mirko Ilić i Steven Heller: HEAD TO TOE: The Nude in Graphic Design (Rizzoli New York)

Sudjeluju: Mirko Ilić i Paola Orlić

 

Priča za laku noć Bake Librić
DHB, Plavi salon
19.00

Gordana Trajković (Baka Librić)

 

Sinan Gudžević, MAKSIMIR i MIROGOJ
DHB, Crveni salon
19.00

Sinan Gudžević
MAKSIMIR i MIROGOJ  (Fraktura)

Sudjeluju: Sinan Gudžević, Boris Dežulović i Aljoša Pužar

 

Priča za laku noć Bake Librić
DHB, Plavi salon
19.00

Gordana Trajković (Baka Librić)

 

Velibor Čolić, PRIRUČNIK ZA EGZIL
DHB, Crveni salon
19.00

Velibor Čolić
PRIRUČNIK ZA EGZIL: kako uspjeti u izbjeglištvu u trideset pet lekcija (Vuković i Runjić)

Sudjeluju: Velibor Čolić, Mirna Šimat, Ursula Burger i Andrea Matošević 

 

Priča za laku noć Bake Librić
DHB, Plavi salon
19.00

Gordana Trajković (Baka Librić)

 

Ishay Landa, ŠEGRTOV ČAROBNJAK
DHB, Crveni salon
19.00

Ishay Landa
ŠEGRTOV ČAROBNJAK: liberalna tradicija i fašizam (Disput)

Sudjeluju: Ishay Landa i Andrea Matošević

 

Priča za laku noć Bake Librić
DHB, Plavi salon
19.00

Gordana Trajković (Baka Librić)

 

Skupina autora, ŠEZDESETE U HRVATSKOJ
DHB, Crveni salon
19.00

Skupina autora: ŠEZDESETE U HRVATSKOJ – MIT I STVARNOST (Školska knjiga, MUO)

Sudjeluju: Zvonko Maković, Ante Žužul, Miroslava Vučić, Miroslav Gašparović, Krešimir Nemec, Katarina Nina Simončić, Vesna Ledić i Adrijana Prlić

 

Priča za laku noć Bake Librić
DHB, Plavi salon
19.00

Gordana Trajković (Baka Librić)

 

Javier Cercas, ZAKONI GRANICE
DHB, Crveni salon
19.00

Javier Cercas
ZAKONI GRANICE
(Fraktura)

Sudjeluju: Javier Cercas, Tomislav Brlek i Vlaho Bogišić

 

Priča za laku noć Bake Librić
DHB, Plavi salon
19.00

Gordana Trajković (Baka Librić)

 

Priča za laku noć Bake Librić
DHB, Plavi salon
19.00

Gordana Trajković (Baka Librić)

Peter Sloterdijk, STRAŠNA DJECA NOVOG VIJEKA
DHB, Crveni salon
20.00

Peter Sloterdijk
STRAŠNA DJECA NOVOG VIJEKA (Sandorf)

Sudjeluju: Peter Sloterdijk, Ivan Sršen, Slavko AmulićAndrea Matošević

 

Danijel Žeželj, DIVLJACI i LJETO
DHB, Crveni salon
20.00

Danijel Žeželj:
DIVLJACI i LJETO (Petikat)

Sudjeluju: Danijel Žeželj, Jelena Paljan, Olja Savičević Ivančević i Paola Orlić

 

 

Dušan Vesić, MAGI: kao da je bila nekad
DHB, Crveni salon
20.00

Dušan Vesić
MAGI: kao da je bila nekad (Naklada Ljevak)

Sudjeluju: Dušan Vesić, Nada Brnardić, Nenad Marjanović – Dr. Fric i Paola Orlić

 

Rajko Grlić, NEISPRIČANE PRIČE
DHB, Crveni salon
20.00

Rajko Grlić
NEISPRIČANE PRIČE (Hena com)

Sudjeluju: Rajko Grlić, Lordan Zafranović, Marina Vujčić, Ante Tomić i Paola Orlić

 

 

Alem Ćurin, PLES SLOBODE (izložba)
Gradska galerija Pula
21.00

Alem ĆurinPLES SLOBODE (izložba)

 

Poljski plakat: TIJELO (izložba)
Galerija C8
21.00

Poljski plakat: 
TIJELO  (izložba)

 

 

Rođendan Sajma
Caffe bar P14
21.00

Rođendan Sajma

 

Mate Janković (ur.), HRVATSKA KUHARICA
Boccaporta
21.00

Mate Janković (uredio):
HRVATSKA KUHARICA (Školska knjiga)

Sudjeluju: Mate Janković, Ana Marija Žužul, David Skoko, Damir Modrušan i Paola Orlić

 

Tadej Vaukman, DICK SKINNERS (izložba)
Galerija Makina
21.00

Tadej Vaukman
DICK SKINNERS (izložba)    

 

U temi:
Sloboda
Regionalno:
Makedonija čita
Tradicionalni
programi 2018.
In continuum 2018.
Teenage
programi 2018.
Dječji
programi 2018.
Popratni
programi 2018.
Preuzmite raspored