25. Sa(n)jam knjige u Istri GRADOVI U TIJEKU
Od 5. do 15. prosinca 2019.

 
09.00
10.00
10.30
11.00
12.00
12.05
12.30
16.00
17.00
17.30
18.00
19.00
19.30
20.00
20.30
21.00
21.30
23.00
ČET 5.12.
PET 6.12.
SUB 7.12.
NED 8.12.
PON 9.12.
UTO 10.12.
SRI 11.12.
ČET 12.12.
PET 13.12.
SUB 14.12.
NED 15.12.
Priča za dobro jutro Bake Librić
DHB, Plavi salon
09.00

Priča za dobro jutro po izboru Bake Librić

 

Priča za dobro jutro Bake Librić
DHB, Plavi salon
09.00

Priča za dobro jutro po izboru Bake Librić

 

Priča za dobro jutro Bake Librić
DHB, Plavi salon
09.00

Priča za dobro jutro po izboru Bake Librić

 

Priča za dobro jutro Bake Librić
DHB, Plavi salon
09.00

Priča za dobro jutro po izboru Bake Librić

 

Priča za dobro jutro Bake Librić
DHB, Plavi salon
09.00

Priča za dobro jutro po izboru Bake Librić

 

PRIČE O NEUSTRAŠIVIM HRVATSKIM ŽENAMA
DHB, Plavi salon
10.00

Tatjana Barat: 

PRIČE O NEUSTRAŠIVIM HRVATSKIM ŽENAMA (Iris Illyrica)

 

Voditeljica: Sedina Cerovac

 

Stjepan Štef Bartolić
DHB, Crveni salon
10.00

Stjepan Štef Bartolić

 

Voditelj: Vladimir Šagadin

 

KRIJESNICA KOJA SE ZOVE BAŠ KAO TI
DHB, Plavi salon
10.00

Nataša Jukić, Dona Tomić:

KRIJESNICA KOJA SE ZOVE BAŠ KAO TI

(Mind Ability d.o.o.)

 

Voditeljica: Sedina Cerovac

 

 

Frano Petruša
DHB, Crveni salon
10.00

Frano Petruša

 

Voditelj: Vladimir Šagadin

 

PRIČA O POŠTARU
DHB, Plavi salon
10.00

Branislav Glumac, Marino Zurl, Ivan Lacković Croata:

PRIČA O POŠTARU (V.B.Z.)

 

Voditeljica: Sedina Cerovac

 

 

Tihomir Tikulin Tico
DHB, Crveni salon
10.00

Tihomir Tikulin Tico

 

Voditelj: Vladimir Šagadin

 

Ivan Mak
DHB, Crveni salon
10.00

Ivan Mak

 

Voditelj: Vladimir Šagadin

 

PRIČE S MORSKOG DNA
DHB, Plavi salon
10.00

Jasminka Tihi-Stepanić:

PRIČE S MORSKOG DNA

(Naklada Ljevak)

 

Voditeljica: Sedina Cerovac

 

 

Valentina Briški
DHB, Crveni salon
10.00

Valentina Briški

 

Voditelj: Vladimir Šagadin

JAPAJAPAC
DHB, Plavi salon
10.00

Silvija Šesto, Tomislav Zlatić:

JAPAJAPAC (Evenio)

 

Voditeljica: Sedina Cerovac

 

 

Kolektivno maštanje i ludovanje
DHB, Plavi salon
10.30

Kolektivno maštanje i ludovanje

 

Izvode: Sedina Cerovac i gosti

 

 

Kolektivno maštanje i ludovanje
DHB, Plavi salon
10.30

Kolektivno maštanje i ludovanje

 

Izvode: Sedina Cerovac i gosti

 

Kolektivno maštanje i ludovanje
DHB, Plavi salon
10.30

Kolektivno maštanje i ludovanje

 

Izvode: Sedina Cerovac i gosti


 

Kolektivno maštanje i ludovanje
DHB, Plavi salon
10.30

Kolektivno maštanje i ludovanje


Izvode: Sedina Cerovac i gosti

 

Claudio Magris
DHB, Kavana Mozart
11.00

Claudio Magris

 

Voditelj: Aljoša Pužar

 

Jurij Andruhovyč
DHB, Kavana Mozart
11.00

Jurij Andruhovyč

 

Voditelj: Aljoša Pužar

 

Latinka Perović
DHB, Kavana Mozart
11.00

Latinka Perović

 

Voditelj: Aljoša Pužar

 

Franco Bifo Berardi
DHB, Kavana Mozart.
11.00

Franco Bifo Berardi

 

Voditelj: Aljoša Pužar

 

PULikulArna reforma: Shakespeare
DHB, Crveni salon
11.00

Jurica Pavičić i Vladimir Stojsavljević:

Shakespeare

 

Voditelj: Emir Imamović Pirke

 

Veijo Baltzar
DHB, Kavana Mozart
11.00

Veijo Baltzar

 

Voditelj: Aljoša Pužar

 

PULikulArna reforma: Márquez
DHB, Crveni salon
11.00

Josip Mlakić i Morana Zibar: Márquez 

 

Voditelj: Emir Imamović Pirke

 

Monika Herceg
DHB, Kavana Mozart
11.00

Monika Herceg

 

Voditelj: Aljoša Pužar

 

PULikulArna reforma: Čehov
DHB, Crveni salon
11.00

Darko Rundek i Igor Štiks: Čehov

 

Voditelj: Emir Imamović – Pirke 

 

Boris Dežulović
DHB, Kavana Mozart
11.00

Boris Dežulović

 

Voditelj: Aljoša Pužar

 

PULikulArna reforma: Kiš
DHB, Crveni salon
11.00

Amir Alagić i Vladislav Bajac: Kiš

 

Voditelj: Emir Imamović Pirke 

 

Miroslav Bertoša
DHB, Kavana Mozart
11.00

Miroslav Bertoša

 

Voditelj: Aljoša Pužar

 

PULikulArna reforma: Krleža
DHB, Crveni salon
11.00

Vlaho Bogišić i Boris Rašeta: Krleža

 

Voditelj: Emir Imamović Pirke 

 

Jevgenij Vodolazkin
DHB, Kavana Mozart
11.00

Jevgenij Vodolazkin

 

Voditelj: Aljoša Pužar

 

Orhan Pamuk
DHB, Kavana Mozart
11.00

Orhan Pamuk

 

Voditelj: Aljoša Pužar

 

Otvorenje Sajma
DHB
12.00

Otvorenje 25. Sa(n)jam knjige

Anja Golob
DHB, Crveni salon
12.00

Anja Golob

 

Voditelji: Nevena Trgovčić, Kruno Lokotar 

 

Monika Herceg
DHB, Crveni salon
12.00

Monika Herceg

 

Voditelji: Nevena Trgovčić, Kruno Lokotar 

 

Mirela Priselac Remi
DHB, Crveni salon
12.00

Mirela Priselac Remi

 

Voditelji: Nevena Trgovčić, Kruno Lokotar

 

Martina Vidaić
DHB, Crveni salon
12.00

Martina Vidaić

 

Voditelji: Nevena Trgovčić, Kruno Lokotar

 

Aldo Čavić: SLIKE RENESANSNOGA HVARA
Filozofski fakultet, Dvorana Tone Peruško
12.00

Aldo Čavić: SLIKE RENESANSNOGA HVARA

(Hrvatska sveučilišna naklada)

 

Sudjeluju: Aldo Čavić, Sanja Roić, Valnea Delbianco 

 

Dorta Jagić
DHB, Crveni salon
12.00

Dorta Jagić

 

Voditelji: Nevena Trgovčić i Kruno Lokotar

 

Memorijalna izložba: DUŠAN KARPATSKY
DHB
12.05

Memorijalna izložba: DUŠAN KARPATSKY

GRAD U ZABORAVLJENIM KNJIGAMA

GRAD U ZABORAVLJENIM KNJIGAMA

 

Sudjeluju:  Nadežda Čačinović, Iva Grgić, Zvonko Maković, Tonko Maroević

Voditelj:  Aljoša Pužar 

 

Okrugli stol: GRADOVI UKLETOG NEIMARA
DHB, Crveni salon
12.30

GRADOVI UKLETOG NEIMARA
okrugli stol

 

Sudjeluju: Latinka Perović, Ivan Ristić, Idis Turato, Leonida Kovač
Voditelj: Aljoša Pužar 

 

Okrugli stol: ODRŽIVI GRAD U NEODRŽIVOM VREMENU
DHB, Crveni salon
12.30

ODRŽIVI GRAD U NEODRŽIVOM VREMENU
okrugli stol

 

Sudjeluju: Zlatko Pejić, Jurica Pavičić, Zrinka Paladino, Sanda Hržić
Voditelj: Andrea Matošević

 

ORHAN PAMUK I NJEGOVI PREVODITELJI
DHB, Crveni salon
12.30

ORHAN PAMUK I NJEGOVI PREVODITELJI 

 

Sudjeluju: Orhan Pamuk, Erdağ Göknar, Christoph K. Neumann, Petr Kučera, Ekrem Čaušević, Alena Ćatović

Voditeljica: Azra Abadžić Navaey

 

POP-UP IZLOŽBA IZNENAĐENJA
DHB
16.00

POP-UP IZLOŽBA IZNENAĐENJA

 

PULA – GRAD INTERVAL III: PREGAOCI
DHB, Crveni salon
17.00

Igor Zirojević, Miroslav Bertoša, Paola Orlić: PULA – GRAD INTERVAL III: PREGAOCI (Studiolab)

 

Sudjeluju: Miroslav Bertoša, Igor Zirojević, Paola Orlić, Aljoša Pužar

 

 

Jurica Pavičić: SKUPLJAČ ZMIJA
DHB, Crveni salon
17.00

Jurica Pavičić: SKUPLJAČ ZMIJA (Profil)

 

Sudjeluju: Jurica Pavičić, Dragan Velikić, Adriana Piteša, Andrea Matošević

 

Andrea Matošević: DOĆI U PULU, DOSPJETI U TAPIJU
DHB, Crveni salon
17.00

Andrea Matošević: DOĆI U PULU, DOSPJETI U TAPIJU (Institut za etnologiju i folkloristiku i Durieux)

 

Sudjeluju: Andrea Matošević, Miroslav Bertoša, Aljoša Pužar

 

Tea Perinčić: RIJEKA ILI SMRT!
DHB, Crveni salon
17.00

Tea Perinčić: RIJEKA ILI SMRT! D'ANNUNZIJEVA OKUPACIJA RIJEKE 1919.–1921. (Naklada Val)

 

Sudjeluju: Tea Perinčić, Boris Dežulović, Aljoša Pužar, Andrea Matošević

 

Amir Alagić: TUNELI
DHB, Crveni salon
17.00

Amir Alagić: TUNELI (Durieux) 

 

Sudjeluju: Amir Alagić, Nenad Popović, Andrea Matošević

 

Vlaho Bogišić: NEDOVRŠENI BOGIŠIĆEV USTAV
DHB, Crveni salon
17.00

Vlaho Bogišić: 

NEDOVRŠENI BOGIŠIĆEV USTAV I DRUGA MEĐUPLEMENSKA RAZMATRANJA (Službeni glasnik)

 

Sudjeluju: Vlaho Bogišić, Gojko Tešić, Hrvoje Ivanković, Aljoša Pužar

 

Hrvoje Klasić: MIKA ŠPILJAK
DHB, Crveni salon
17.00

Hrvoje Klasić: MIKA ŠPILJAK

(Naklada Ljevak)

 

Sudjeluju: Hrvoje Klasić, Mirjana Rakić, Andrea Matošević

 

Boris Rašeta: ČARUGA
DHB, Crveni salon
17.00

Boris Rašeta:

ČARUGA: Legenda o Robinu Hoodu

(24 sata)

 

Sudjeluju: Boris Rašeta, Emir Imamović Pirke  

 

Svein Mønnesland: ISTRA I KVARNER OČIMA STRANACA
DHB, Crveni salon
17.00

Svein Mønnesland:

ISTRA I KVARNER OČIMA STRANACA (Sypress Forlag / Naklada Val)

 

Sudjeluju: Svein Mønnesland, Andrea Matošević

 

Boris Domagoj Biletić: ISTARSKO TROKNJIŽJE
DHB, Crveni salon
17.00

Boris Domagoj Biletić: 

ISTARSKO TROKNJIŽJE

(Hrvatska sveučilišna naklada)

 

Sudjeluju: Boris Domagoj Biletić, Valnea Delbianco, Milorad Stojević, Anita Šikić,  Aljoša Pužar

 

Sveti Nikola na Sajmu
DHB, Plavi salon
17.30

Sveti Nikola na Sajmu

 

Kolektivno maštanje i ludovanje
DHB, Plavi salon
17.30

Kolektivno maštanje i ludovanje

 

Izvode: Sedina Cerovac i gosti

 

 

Kolektivno maštanje i ludovanje
DHB, Plavi salon
17.30

Kolektivno maštanje i ludovanje

 

Izvode: Sedina Cerovac i gosti

 

Kolektivno maštanje i ludovanje
DHB, Plavi salon
17.30

Kolektivno maštanje i ludovanje

 

Izvode: Sedina Cerovac i gosti

 

 

Kolektivno maštanje i ludovanje
DHB, Plavi salon
17.30

Kolektivno maštanje i ludovanje

 

Izvode: Sedina Cerovac i gosti

 

Kolektivno maštanje i ludovanje
DHB, Plavi salon
17.30

Kolektivno maštanje i ludovanje

 

Izvode: Sedina Cerovac i gosti


 

OBROVAC, IVAN I TAMARA
DHB, Crveni salon
18.00

Ivan Obrovac i Tamara Obrovac: OBROVAC, IVAN I TAMARA (Sa(n)jam knjige u Istri)

Sudjeluju: Tamara Obrovac, Mladen Lučić, Boris Dežulović

 

Jurij Andruhovyč: LEKSIKON INTIMNIH GRADOVA
DHB, Crveni salon
18.00

Jurij Andruhovyč: LEKSIKON INTIMNIH GRADOVA (Fraktura)

 

Sudjeluju: Jurij Andruhovyč, Seid Serdarević, Andrea Matošević

 

Milovan Tatarin: ZVIJEZDA BARUNA BECKERSA
DHB, Crveni salon
18.00

Milovan Tatarin: ZVIJEZDA BARUNA BECKERSA: SENTIMENTALNA POVIJEST NUTARNJEG GRADA (Matica hrvatska)

 

Sudjeluju: Milovan Tatarin, Helena Sablić Tomić, Luka Šeput 

 

Jenny Erpenbeck: NEPRAVILNI GLAGOLI
DHB, Crveni salon
18.00

Jenny Erpenbeck: NEPRAVILNI GLAGOLI (Naklada Ljevak) 

 

Sudjeluju: Jenny Erpenbeck, Andy Jelčić, Paola Orlić 

 

Jelena Todorović: VEČNA SADAŠNJOST
DHB, Crveni salon
18.00

Jelena Todorović: VEČNA SADAŠNJOST  (Clio)

 

Sudjeluju: Jelena Todorović, Dragan Velikić, Zoran Hamović, Paola Orlić

 

Maja Haderlap: ANĐEO ZABORAVA
DHB, Crveni salon
18.00

Maja Haderlap: 

ANĐEO ZABORAVA 

(Disput)

 

Sudjeluju: Maja Haderlap, Paola Orlić

 

Igor Štiks: W
DHB, Crveni salon
18.00

Igor Štiks: W (Fraktura)

 

Sudjeluju: Igor Štiks, Seid Serdarević, Andrea Matošević

 

Guzel Jahina: VOLGINA DJECA
DHB, Crveni salon
18.00

Guzel Jahina: 

VOLGINA DJECA

(Hena com)

 

Sudjeluju: Guzel Jahina, Tatjana Radmilo, Nermina Husković, Ivana Peruško Vindakijević

 

Vesna Marić: PLAVA PTICA
DHB, Crveni salon
18.00

Vesna Marić: PLAVA PTICA (Sandorf)

 

Sudjeluju: Vesna Marić, Ivan Sršen, Marko Tomaš, Emir Imamović Pirke 

 

Kristina Gavran: GITARA OD PALISANDRA
DHB, Crveni salon
18.00

Kristina Gavran: GITARA OD PALISANDRA (Disput)

 

Sudjeluju: Kristina Gavran, Emir Imamović Pirke

 

FORUM TOMIZZA: 20 GODINA HRABROSTI
DHB, Crveni salon
18.00

FORUM TOMIZZA:  20 GODINA HRABROSTI /VENT'ANNI DI CORAGGIO/DVAJSET LET POGUMA, zbornik radova (Gradska knjižnica Umag)

 

Sudjeluju: Milan Rakovac, Neven Ušumović, Irena Urbič, Maja Briski, Aljoša Pužar

 

Priča za laku noć Bake Librić
DHB, Plavi salon
19.00

Priča za laku noć po izboru Bake Librić

 

Dragan Velikić: VIA PULA; ADRESA
DHB, Crveni salon
19.00

Dragan Velikić: VIA PULA; ADRESA (Meandar Media)

 

Sudjeluju: Dragan Velikić, Branko Čegec, Paola Orlić, Andrea Matošević

 

Priča za laku noć Bake Librić
DHB, Plavi salon
19.00

Priča za laku noć po izboru Bake Librić

Jeannette Fischer: SUSRET PSIHOANALITIČARKE I MARINE ABRAMOVIĆ
DHB, Crveni salon
19.00

Jeannette Fischer: SUSRET PSIHOANALITIČARKE I MARINE ABRAMOVIĆ (Geopoetika)

 

Sudjeluju: Jeannette Fischer, Vladislav Bajac, Boris Miljković, Leonida Kovač

 

Priča za laku noć Bake Librić
DHB, Plavi salon
19.00

Priča za laku noć po izboru Bake Librić

Franco Bifo Berardi: POBUNA
DHB, Crveni salon
19.00

Franco Bifo Berardi: POBUNA 

 

Sudjeluju: Franco Bifo Berardi, Andrea Matošević

 

Priča za laku noć Bake Librić
DHB, Plavi salon
19.00

Priča za laku noć po izboru Bake Librić

Veijo Baltzar: O LJUBAVI I RATU
DHB, Crveni salon
19.00

Veijo Baltzar: O LJUBAVI I RATU (Sandorf)

 

Sudjeluju: Veijo Baltzar, Ivan Sršen, Emir Imamović Pirke 

 

Priča za laku noć Bake Librić
DHB, Plavi salon
19.00

Priča za laku noć po izboru Bake Librić

Josip Mlakić i Almin Kaplan
DHB, Crveni salon
19.00

Josip Mlakić: 
EVANĐELJE PO BARABI (Fraktura)

Almin Kaplan: MEHO (VBZ)

 

Sudjeluju: Josip Mlakić, Almin Kaplan, Emir Imamović Pirke 

 

Priča za laku noć Bake Librić
DHB, Plavi salon
19.00

Priča za laku noć po izboru Bake Librić

Sergej Lebedev: GRANICA ZABORAVA
DHB, Crveni salon
19.00

Sergej Lebedev: 

GRANICA ZABORAVA

(Fraktura) 

 

Sudjeluju: Sergej Lebedev, Seid Serdarević, Ivana Peruško Vindakijević

 

Priča za laku noć Bake Librić
DHB, Plavi salon
19.00

Priča za laku noć po izboru Bake Librić

Okrugli stol: Oprost i(li) Prošlost
DHB, Crveni salon
19.00

Oprost i(li) Prošlost
okrugli stol

 

Sudjeluju: Sergej Lebedev, Maja Haderlap,  Guzel Jahina, Marko Stričević

Voditeljica: Ivana Peruško Vindakijević

 

Vlado Kreslin: PROKOCKANI SAT
DHB, Crveni salon
19.00

Vlado Kreslin: 

PROKOCKANI SAT

(Sandorf)

 

Sudjeluju: Vlado Kreslin, Marina Vujčić, Ivan Sršen, Boris Dežulović, Aljoša Pužar

 

Priča za laku noć Bake Librić
DHB, Plavi salon
19.00

Priča za laku noć po izboru Bake Librić

Jevgenij Vodolazkin: LAVR
DHB, Crveni salon
19.00

Jevgenij Vodolazkin: 

LAVR (Naklada Ljevak)

 

Sudjeluju: Jevgenij Vodolazkin, Igor Buljan, Ivana Peruško Vindakijević

 

Priča za laku noć Bake Librić
DHB, Plavi salon
19.00

Priča za laku noć po izboru Bake Librić

Namik Kabil: ISIJAVANJE
DHB, Crveni salon
19.00

Namik Kabil: 

 ISIJAVANJE (Hena com)

 

Sudjeluju: Namik Kabil, Marina Vujčić, Emir Imamović Pirke

 

Priča za laku noć Bake Librić
DHB, Plavi salon
19.00

Priča za laku noć po izboru Bake Librić

Priča za laku noć Bake Librić
DHB, Plavi salon
19.00

Priča za laku noć po izboru Bake Librić

Dodjela nagrada
DHB, Crveni salon
19.30

Dodjela nagrada Libar za vajk i Doktor Ivo Borovečki

 

RAZGOVORI SA ČISTAČICOM – dokumentarni film
DHB, Crveni salon
20.00

RAZGOVORI SA ČISTAČICOM
dokumentarni film o Marini Abramović, 42'

 

Redatelj: Boris Miljković

 

Anja Golob i Monika Herceg
DHB, Crveni salon
20.00

Anja Golob: DIDASKALIJE UZ DISANJE (Sandorf)
Monika Herceg: LOVOSTAJ (Jesenski i Turk)

 

Glazba: Alen i Nenad Sinkauz
Sudjeluju: Anja Golob, Monika Herceg, Alen Sinkauz, Nenad Sinkauz, Kruno Lokotar

 

 

Boris Dežulović: SUMMA ATHEOLOGIAE
DHB, Crveni salon
20.00

Boris Dežulović: 

SUMMA ATHEOLOGIAE:

nekoliko heretičkih rasprava o nemogućnosti Svemogućeg 

(Ex Libris)

 

Sudjeluju: Boris Dežulović, fra Drago Bojić, Viktor Ivančić, Zoran Grozdanov, Andrea Matošević

 

Faridudin Atar: JEZIK PTICA
DHB, Crveni salon
20.00

Faridudin Atar:

JEZIK PTICA  

(Planetopija)

 

Sudjeluju: Sanda Hržić, Darko Rundek (gitara, vokal), 

Dražen Franolić (ud), 

Vlasta Prohaska Jarec

 

Skupina autora: AUTORSKE BURE
DHB, Crveni salon
20.00

Skupina autora: AUTORSKE BURE

(VBZ, Rijeka 2020)

 

Sudjeluju: Robert Perišić, Damir Karakaš, Dorta Jagić, Tea Tulić, Kruno Lokotar

 

Orhan Pamuk: ISTANBUL NA FOTOGRAFIJAMA
DHB, Crveni salon
20.00

Orhan Pamuk: 

ISTANBUL NA FOTOGRAFIJAMA: GRAD, SJEĆANJA

(Vuković i Runjić) 

 

Sudjeluju: Orhan Pamuk, Miljenko Jergović, Ekrem Čaušević, Vladislav Bajac  

 

TUSTA & ŽIVOT S IDI(J)OTIMA
DHB, Crveni salon
20.00

TUSTA & ŽIVOT S IDI(J)OTIMA

 

Sudjeluju: Nenad dr. Fric Marjanović, Andrej Korovljev, Paola Orlić

 

Jože Suhadolnik: RUSKA JUTRA – izložba
Gradska Galerija
20.30

Slavenski đardin 
Jože Suhadolnik: 
RUSKA JUTRA

izložba fotografija

 

Ivan Obrovac: PANTOSKOPIJE – izložba
MSUI
21.00

Ivan Obrovac

„Pantoskopije“

uz glazbeno-vizualni performans Tamara Obrovac Transhistria quarteta i video-projekciju umjetničkih radova Ivana Obrovca u režiji Matije Debeljuha.

ILUSTRIRANA POVIJEST IZDAJE – izložba
Galerija Makina
21.00

ILUSTRIRANA POVIJEST IZDAJE: Idijoti na omotima albuma

izložba

 

 

TUSTA – dokumentarni film
INK
21.00

TUSTA
dokumentarni film, 109'

 

Redatelj: Andrej Korovljev

 

ROĐENDAN SAJMA
Caffe bar P14
21.30

ROĐENDAN SAJMA

NOĆ PANKERA & PROLETERA
Klub Uljanik
23.00

NOĆ PANKERA & PROLETERA

 

DJ Mario Kovač

 

U temi:
Grad

Slavenski đardin
Tradicionalni
programi 2019.
In continuum 2019.
Teenage
programi 2019.
Dječji
programi 2019.
Popratni
programi 2019.

Programi i izložbe koje prethode otvorenju Sajma: